Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu końcowym. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka Prywatności.

cancel

Książki

Nasza mała księgarnia obejmuję szeroką gamę tematów (o kosmosie, o przedszkolu, o zwierzętach, o emocjach), mamy książki edukacyjne (nauka literek, liczenia, kształtów, kolorów), kolorowanki, naklejanki, bajki i wiersze.

Czytanie książek stymuluje mózg dziecka w obszarze odpowiedzialnym za odbiór i rozumienie tekstu, mowę,...

Nasza mała księgarnia obejmuję szeroką gamę tematów (o kosmosie, o przedszkolu, o zwierzętach, o emocjach), mamy książki edukacyjne (nauka literek, liczenia, kształtów, kolorów), kolorowanki, naklejanki, bajki i wiersze.

Czytanie książek stymuluje mózg dziecka w obszarze odpowiedzialnym za odbiór i rozumienie tekstu, mowę, pismo. Dzieci, którym czyta się książki uczą się cierpliwości i koncentracji. Wspólny czas przy książce daje rodzinie okazje by się przytulić, dziecko  może się zrelaksować, uspokoić, wyciszyć po męczącym dniu i przygotować do snu. Książki dla dzieci do oglądania i czytania pobudzają kreatywność, dostarczają nieskończonej liczby pomysłów na zabawę, do której nie potrzeba zabawek.

Warto wprowadzać dzieci w świat książki już od urodzenia, a nawet w okresie prenatalnym, czytać przynajmniej 20 min dziennie.

Polecane książki do stymulacji niemowlęcego wzroku to kontrastowe książeczki biało-czarne o twardych stronach z kartonu. Niemowlęta lubią też książeczki kąpielowe. Dzięki wodoodpornym stronom mogą bawić się w kąpieli i bezpiecznie wkładać do buzi pobudzając zmysły. Książki dla dzieci mogą być też materiałowe. Są to tak zwane książeczki sensoryczne (manipulacyjne, dotykowe), a z angielskiego zwane quiet book. To bardzo ciekawe książki, gdyż angażują, pobudzają zmysł wzroku i dotyku, rozwijają motorykę małą, mają też wymiar terapeutyczny np. przy zaburzeniach Integracji Sensorycznej. Dzieciom, którym trudno skupić się na treści, warto pokazywać wielkoformatowe książki obrazkowe. Ilustrację bogate w detale przedstawią pewne historie, rodzic może opowiadać własnymi słowami, a dziecko wyszukiwać szczegóły. Jest to wciągająca zabawa na długie godziny oraz ćwiczenie spostrzegawczości. Równie dobrą zabawę gwarantują książki dla dzieci z okienkami oraz dźwiękami wydawanymi przez zwierzęta, czy odgłosów pojazdów

Książki które szczególnie warto przeczytać razem z dzieckiem to pozycje o sposoby radzenia sobie z emocjami jak złość, smutek, gniew, krzyk, bicie, będące naturalnym etapem rozwoju, zwanym często buntem dwulatka i trzylatka. Ważne, by dzieci nauczyły się rozpoznawać i nazywać emocje, gdyż później będą mogły wyrażać je w sposób kontrolowany i adekwatny do powagi sytuacji.

Książki terapeutyczne, czy poradniki pomagają odpowiedzieć na kłopotliwe pytania jak  niepełnosprawność, rozstanie rodziców, strata bliskiej osoby. Uczą dzieci jak zachować się w trudnej sytuacji: gdy się zgubi, gdy się boi, jak wezwać pomoc. 

Książka to najlepsza zabawka do zabrania w podróż. Jest lekka, bezpieczna do oglądania podczas drogi, zajmuje mało miejsca, zmieści się do plecaka

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Cena
37 130
Producenci
więcej... mniej
Motyw Zabawy
więcej... mniej