Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu końcowym. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka Prywatności.

cancel

Rowerki dla dzieci

Rowerki dla dzieci to nie lada atrakcja dla wszystkich maluchów. Ułatwiają one przemieszczanie się, a ponadto są dobrym sposobem na aktywność na świeżym powietrzu. Co więcej, raz nabyta umiejętność jazdy na rowerze, zostaje z nami na całe życie. Warto więc zadbać o nią już od najmłodszych lat i sprawić swojemu maluchowi rowerek dziecięcy. Sklep z zabawkami Zosiu ma w swojej ofercie duży wybór rowerków dla dzieci zarówno tradycyjnych, jak i biegowych czy rowerków-jeździków dla najmłodszych m.in. firmy Puky. Wybierz ten, który sprawi największą radość Twojemu maluchowi!

Zwijana Linka Stalowa na Szyfr - Globber
  • Nowy

Zwijana Linka Stalowa na Szyfr - Globber

Rowerki

Linka Bezpieczeństwa na Kod Globber LOCK 532-100 NAVY
Cena 41,00 zł
Zapięcie Rowerowe na Szyfr - Puky
  • Nowy

Zapięcie Rowerowe na Szyfr - Puky

Rowerki

Linka Bezpieczeństwa na Kod Puky
Cena 59,00 zł

Jak wybrać rowerek dla dziecka?

Najważniejsze przy wyborze dziecięcego rowerka jest dostosowanie jego wymiarów do wieku i wzrostu Twojego dziecka, ale również do jego umiejętności. Wygląd i akcesoria to sprawa drugorzędna.

Rower dla 3-latka – ile cali powinien mieć?

Każde dziecko jest inne, jednak przyjmując, że średni wzrost trzyletniego dziecka to około 100 cm, warto oglądać rowerki dziecięce, których koła mają 10, 12 lub 14 cali. W zależności od umiejętności Twojej pociechy możesz wybrać rowerek biegowy z piankowymi lub pompowanymi kołami, lub tradycyjne rowery z pedałami, do których możesz dokupić boczne kółka.

Rower dla 4-latka – ile cali?

Rower dziecięcy dla czterolatka ma najczęściej koła 12 lub 14 cali. Jeśli Twój wybór to rower z bocznymi kółkami, możesz śmiało wybrać tę większą opcję. W przypadku, gdy chodzi o rowerek dziecięcy bez bocznych kółek, musi być on dopasowany idealnie do wzrostu dziecka, dlatego dokonaj dokładnych pomiarów i na ich podstawie dopiero zadecyduj, który rower dla dziecka – 12 czy 14 cali – będzie lepszy.

Rower dla 5-latka – ile cali wybrać?

Wśród najczęściej wybieranych rowerów dziecięcych dla 5-latków znajdują się te 16-calowe. Oczywiście może zdarzyć się, że niższym dzieciom w tym wieku nadal wystarczą 14-calowe modele. Ważne, aby rower dla dzieci nie był kupowany na wyrost, ponieważ Twoja pociecha będzie miała wtedy problem z zatrzymywaniem się i wsiadaniem. W tym wieku część 5-latków zapewne porzuca już boczne kółka, jednak niektóre nadal nie czują się na tyle pewnie, aby z nich zrezygnować. Tej wielkości rower w wielu przypadkach posłuży jeszcze 6-letnim dzieciom.

Rower dla 8-latka – ile cali?

Większość 7- i 8-latków sięga po rowery 18- i 20-calowe. Zazwyczaj dzieci w tym wieku do perfekcji opanowały już jazdę na rowerze. Warto więc już w tym momencie zwrócić uwagę nie tylko na wielkość pojazdu, ale także na osprzęt i akcesoria.

Rowery dla dzieci – nie tylko zabawa

Jazda na rowerze oprócz rozwoju ruchowego daje także korzyści w postaci rozwoju psychicznego. Okazuje się, że ma ona pozytywny wpływ na pracę mózgu. Wsadzając dziecko na rower już od najmłodszych lat:

  • uczysz go równowagi i koordynacji,

  • rozwijasz jego mięśnie,

  • uczysz jak prawidłowo upadać,

  • ćwiczysz jego cierpliwość,

  • rozwijasz jego układ nerwowy,

  • wyrabiasz w nim nawyk aktywności fizycznej.

Sklep z rowerami dla dzieci – Zosiu.pl

W ofercie sklepu internetowego Zosiu.pl znajdziesz rowerki dziecięce, które sprawdzą się już u maluchów od 1. roku życia. W pierwszej kolejności warto rozpocząć naukę, wybierając rowerek dla dzieci w postaci jeździka, by później wraz z rozwojem motoryki przesiąść się na biegowe rowerki dla dzieci. Są one dobrą podstawą do tego, by rozpocząć naukę na klasycznych modelach na dwóch kołach. Bardzo często zdarza się bowiem, że dzieci, które opanowały jazdę na rowerku biegowym, pomijają na kolejnym etapie jazdę z bocznymi kółkami.

Niezależnie od wieku i umiejętności Twoje brzdąca w Zosiu.pl znajdziesz najlepsze pojazdy dla dzieci. Sprawdź je i rozpocznijcie Waszą wspólną rowerową przygodę!

Filtruj według

Cena
39 2559
Producenci
więcej... mniej